RO | HU | ENG GYNIA
GYNIA
NYITÓOLDAL MAGUNKRÓL A KÓRHÁZ A CSAPAT RENDELŐK ÓRARENDJE ON LINE PROGRAMÁLÁS FOTÓGALÉRIA KÉRDÉSEK SZOLGÁLTATÁSOK ELÉRHETŐSÉGÜNK

Prima pagina » KÉRDÉSEK » Az Ön kérdése

Az Ön kérdése

Ezen az oldalon szándékszunk válaszolni az általános érdeklődésre számot tartó, a kórházunk működésére és a nők egészségügyi próblémáira vonatkozó kérdéseire. Ha van egy ilyen kérdése, kérem töltse ki az oldal alján található ablak mezőit és kattintson rá a „Véleményét elküldi" mezőre. Ugyanezt kell tennie, ha véleményt akar nyilvánítani az itt elhangzottakról.

Személyes kérdéseiket amelyek  megválaszolásához nem szükséges valamilyen vizsgálat elvégzése feltehetik egyenesen a spital@gynia.ro címen, vagy ha ide írják akkor válaszolunk a megadott email címen (amennyiben az helyes).

Várjuk hozzászólásaikat!




Warning: fopen(randimg.png) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/vhosts/gynia.ro/httpdocs/script/common.php on line 669

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/vhosts/gynia.ro/httpdocs/script/common.php on line 670

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/vhosts/gynia.ro/httpdocs/script/common.php on line 671
VÉLEMÉNYEK
Eniko [2013-01-03 21:08:09]
Jo napot kivanok!Mar 9honapja szedek hormonalis kezelest,kezdek elhizni es egy par napja nagyon puffadok mi lehet az oka, mit tanacsol?Koszonom.
Az antibébi okozhat az első három hónapban egy kis elhízást (1-2 kg havonta) amíg átszokik a szervezete. Ha azután is tovább hízik vagy túl nagy a hormonadag, vagy van valamilyen más hormonzavara, de az is lehet, hogy csak nagyobb az étvágya... A puffadásnak valószínüleg az emésztéssel kapcsolatos oka van.
Orsolya [2012-07-31 12:59:58]
Jo napot kivanok. Egy es fel eve szedek fogamzasgatlo tablettat (Karissa), egy honapja abbahagytam, mert javasolt egy-ket honapos szunet. A szunet alatt mar egyszer megjott a menstruaciom,idoben es semmi rendellenesseg nelkul. A kovetkezo menstruaciom augusztus 16-17 korul kellene megjojjon, viszont akkor megyek nyaralni. Hogy lehetne ezt a menstruaciot elobbre hozni? Elore is koszonom a valaszat!
Ha szedné a gyógyszert akkor előbbre is lehetne hozni meg el is lehetne tolni a menstruációt, de így igazából nincsenek eszközeink. Az antibébit különben nem kell abbahagyni, elég ha időnként (évente) ellenőrzi a májenzimeket és az alvadási próbákat.
Julia [2012-07-31 10:36:36]
Jo napot kivanok! Mult kedden (7napja) voltam Onoknel terhessegmegszakitason, amit kovetoen Doxicilint es Indometacint irt fel a doktorno, amelyek szedesevel mar harom napja vegeztem, de meg mindig van naponta kisebb nagyobb darabos verzesem illetve barna folyasom. Ez normalis vagy valami gond lehet? Elore is koszonom
Ha a vérzés több mint három napig tart akkor vissza kéne térjen az orvosához, hogy megnézze mi a vérzés oka.
Agnes [2012-07-17 18:22:47]
Jó napot kívánok! Három hete küszködöm csalánkiütéssel, már minden allergén vagy vélhetően allergén ételről lemondtam, mégis minden nap megjelennek újabb és újabb kiütések. Arra gyanakszom, hogy nem ételtől van. A mosószert is lecseréltem, hiába. Úgy tudom, szoptatás alatt az antihisztaminok nem szedhetők. Ilyen esetben létezik-e valamilyen más gyógyszer/gyógymód, ami enyhíti vagy megszünteti a panaszokat? Köszönöm!
Ajánlott lenne felkeresni egy dermatológust, mert nem valószínű, hogy minden viszketegség elleni gyógyszer ellenjavalt szoptatás alatt.
Orsi [2012-07-03 13:45:47]
Jó napot kívánok! 25 éves lány vagyok, 6hónapja élek monogám párkapcsolatban. Két hete jelentkezett egy probléma, nem is nálam, hanem a páromnál. Két alkalommal is csípős fájdalmak jelentkeztek vizeléskor, mindkétszer együttlét után. Viszont magamnál semmit nem vettem észre. Lehetséges, hogy nálam tünetmentes, míg nála jelentkezik a fájdalom? Több alkalommal is voltunk strandon, ahol könnyen el lehet kapni fertőzéseket. Ha én nem veszek észre semmi tünetet magamon, attól még lehetek fertőzött?
A fertőzések egy részét a helyi körülmények megváltozása okozza, másokat nemi úton lehet elkapni, de csak ez utóbbiak terjednek át a párra is. Tisztázni kellene tehát, hogy milyen fertőzésről van szó és ennek fügvényében kiderül, hogy önt is kell kezelni vagy nem.
Blanka [2012-07-02 22:32:35]
Tisztelt Gynia-munkaközösség! 25 éves vagyok és párommal azon gondolkodunk, hogy gyógyszeres védekezésre váltanánk, eddig coitus interruptust, vagy gumióvszert használtunk. A kérdésem arra vonatkozik, hogy a ciklus mely részén kell elkezdeni szedni a gyógyszert, vagy ez a különböző gyógyszer-típusoktól függ? Mindezt azért kérdezem, mert ennek függvényében szeretnék bejelentkezni egy konzultációra. Válaszukat előre is köszönöm! Blanka
A tablettaszedést általában a ciklus elején kell elkezdeni, ezért ajánlott lenne, hogy a menstruáció előtt jelentkezzen.
Erika [2012-06-29 17:06:19]
Jó napot kívánok, tavaly November óta már nem szedek fogamzásgátlót amit a nem rendszeres menstruáció miatt szedtem kb 5 évig. Azóta normalizálódni látszik a menstruációm azonban a bőrömmel léptek fel gondok. A menzesz előtt sok a pattanás, ami eddig nem volt jellemző. Önök mit tanácsolnak, szedjek kevesebb hormontartalmú tablettákat vagy mi lenne a megoldás? Köszönöm.
A cikus szabálytalanságának és a pattanások megjelenésének is a petefészkek nem megfelelő működése az oka, amit ki kéne vizsgálni. Mellesleg az antibébi a petefészek működésének a leállításával éri el a célját, ezért tűntek el az ön által leírt tünetek a tabletta szedésekor.
Ágnes [2012-06-26 12:11:50]
Jó napot kívánok! Egy kérdésem lenne a bélkacsról. Pontosan mit is fed ez a fogalom, s mit jelent, ha 28. hét környékén látszik ultrahangon a magzatnál? Elöre is köszönöm válaszát.
A bélkacs a bél egy kanyarulatát jelenti, ha látszik akkor folyadék van benne. Nincs jelentősége.
Kincso [2012-06-12 22:43:41]
Jó estét,azt szeretném kérdezni,hogy napi 3xi Metronidazol tabletta plusz Klion d alkalmazasa közben,45 kilósan, lehetséges egész napos hányinger,rosszullét érzése? Nem tudom a napi teendőmimet elvégezni emiatt,és szeretném tudni hogy van-e köze a gyógyszerhez,szükéseges-e leállni vele?
A Metronidazol okozhatja a rosszullétet, hányingert, de ezek csak addig tartanak amíg szedi a gyógyszert. Próbálja étkezések után szedni, úgy ezek a mellékhatások csökkentebbek. Ha kibírja, nem kell leállni a gyógyszerszedéssel.
Bea [2012-06-07 12:45:13]
Mar ket hete kesik a menstruaciom, csinaltam mar 2 terhessegi tesztet is es mindketto negativ lett. Tinedzser koromban voltak problemaim a havi verzessel mert pajzsmirigy problemaim vannak, de szedtem par honapig fogamzasgatot, s kezeltek a pajzsmirigytultengesem. Mostanaig elegge rendszeresen jott meg, kiveve a mult honapot. Par honapja rendszeres nemi eletet elek, de mindig vedekeztunk ovszerrel, ez befolyasolhatja valamilyen szinten? Vagy az hogy az utobbi idoben stresszes voltam? Mit tanacsol?
Ha a terhességi teszt negatív akkor valószínübb, hogy cikluszavara van. Ennek oka lehet a pajzsmirigyzavar, a túlzott stressz vagy mindkettő. Egy ultrahangvizsgálat és néhány hormonvizsgálat lenne szükséges.

« első12345678 ... 1415161718192021utolsó »
VÉLEMÉNYEK
Név: E-mail címe:
VÉLEMÉNYE
Kérjük a jobb oldali mezőbe beírni a mellette levő képen látható betüket és számokat.